Emrah GENÇ

Hani Bir Zaman

Hani bir zaman ben de sizler gibi yüreğimden nağmelerle gergef işlerdim satır aralarına. Sonra birgün yoruldum. Kalemim suya düştü. Yürek puslandı mürekkebin lekesiyle. Ne kalemimi taşıdı yüreğim, ne de kalem yazdı sessizliğimi. Tutmadınız elimden. Unutuldum. Rengarenk sahnelerde sizlere seslenirken dünün masalsı hayallerinde bugün kasvetli bir sokak arasında ayak seslerimi dinleyen ruhları çekilmiş kaldırım taşlarıyla başbaşayım. Dünümde sizlerin alkışları altında heyecanla titrerken sesim, ıslak bir kalemin esaretinde suskunluğu oynuyor kader dizelerinde.

Hani bir zaman…

Categories:   Düşün Dünyası

Comments

  • Posted: Nisan 25, 2019 23:55

    Muhteşem HACIÖMEROĞLU

    Sevgili kardeşim Emrah, Uzun bir süredir siteni ziyaret etmiyordum. Bu gece son yazdıklarına bir göz atayım dedim. Gördüm ki yine inanılmaz güzel, etkileyici metinler üretmişsin. Sende gerçekten inanılmaz bir edebiyat (ifade) yeteneği var. Yazdıklarından her zaman olduğu gibi çok etkilendim ve duygulandım.Ne olur yazmaya devam et, yoksa bu yetenek körelebilir, buna izin verme. Sevgiyle kal. MuhteşemHACIÖMEROĞLU (Balkan Turu)
  • Posted: Mayıs 9, 2019 19:44

    admin

    Muhteşem abim, benim gibi kalemi acziyetten körelmiş bir ruhun, yeniden yüreğini parmak uçlarıyla buluşturması için sunduğunuz bu gümüş bahar testisinde bulmuş olduklarınız sizin ışığınızdan yansıyanlardır. Desteğiniz için teşekkür ediyorum.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.