Hani Bir Zaman

Hani bir zaman ben de sizler gibi yüreğimden nağmelerle gergef işlerdim satır aralarına. Sonra birgün yoruldum. Kalemim suya düştü. Yürek puslandı mürekkebin lekesiyle. Ne kalemimi taşıdı yüreğim, ne de kalem yazdı sessizliğimi. Tutmadınız elimden. Unutuldum. Rengarenk sahnelerde sizlere seslenirken dünün masalsı hayallerinde bugün kasvetli bir sokak arasında ayak seslerimi dinleyen ruhları çekilmiş kaldırım taşlarıyla başbaşayım. Dünümde sizlerin alkışları altında heyecanla titrerken sesim, ıslak bir kalemin esaretinde suskunluğu oynuyor kader dizelerinde.

Hani bir zaman…

Kategoriler:   Düşün Dünyası

Yorumlar

 • Gönderildi: Nisan 25, 2019 23:55

  Muhteşem HACIÖMEROĞLU

  Sevgili kardeşim Emrah, Uzun bir süredir siteni ziyaret etmiyordum. Bu gece son yazdıklarına bir göz atayım dedim. Gördüm ki yine inanılmaz güzel, etkileyici metinler üretmişsin. Sende gerçekten inanılmaz bir edebiyat (ifade) yeteneği var. Yazdıklarından her zaman olduğu gibi çok etkilendim ve duygulandım.Ne olur yazmaya devam et, yoksa bu yetenek körelebilir, buna izin verme. Sevgiyle kal. MuhteşemHACIÖMEROĞLU (Balkan Turu)
 • Gönderildi: Mayıs 9, 2019 19:44

  admin

  Muhteşem abim, benim gibi kalemi acziyetten körelmiş bir ruhun, yeniden yüreğini parmak uçlarıyla buluşturması için sunduğunuz bu gümüş bahar testisinde bulmuş olduklarınız sizin ışığınızdan yansıyanlardır. Desteğiniz için teşekkür ediyorum.
 • Gönderildi: Temmuz 28, 2019 00:20

  Muhteşem HACIÖMEROĞLU

  Sevgili Emrah, yanıtını bu akşam gördüm. Bence "kalemi acziyetten körelmiş" senin durumunu anlatan doğru bir ifade değil. Sen yazmaktan, ifade etmekten aciz değilsin ki... Bilakis sende herkese nasip olmayan inanılmaz bir ifade yeteneği var. Sanatçının gıdası alkıştır, beğenilmektir. Bence senin motivasyonunu kıran asıl sorun bu.Belki benim gibi başkalarından da takdir yorumları gelse, daha çok motive olacaksın. Ama burada asıl sorun senin tanınırlığını artırmak, sitene daha çok trafik çekmek. Bunun için neler yapabiliriz, bence ona kafa yoralım. Senin gibi bir yetenek asla körelmemeli ve daha büyük kitlelere ulaşabilmeli. Sevgiyle kal.