Emrah GENÇ

Genetiği Değişmiş İnsan

Anlamsızlığa gömülmüş hayatları seyrederken anlamsızlaşmaya başlayan zaman! Portakal kabuğunun altından limon çıkar, başakların eğdiği burçaklardan saman… İzlersin, ne incelik ne zarafet, ne de letafet.. Dinlersin kusursuz müslüman… Bakarsın zararsız insan.

Ah, manayı kendisiyle taşıyan zaman! Adem ellerini semaya, yüreğini mevlaya açardı derler. Şimdi en güzel temenniler dillerin kirlettiği soysuzlukta. Soysuzluk ki, dev bir gayyayı taneleriyle doldurmakta. Gel de şimdi isyana düşme. İsyanı susturmak için nisyana düşme.

Ahh! Sen asil siyahları bizden aldın, yerine kurşuni griler bıraktın. Güzellikler ellerinde yitti, ellerimizle yitirdik saflığı. Büyüdük ve kirlendi dünya, kirlettik ve ve büyüttü bizi. Dışımız gül koksa da içimiz küflendi. Genetiği değişmiş gülüşlerle kocaman bir hâr bahçesidir şimdi adem…

Categories:   Düşün Dünyası

Comments

  • Posted: Eylül 15, 2018 11:27

    Bir yolcu

    Kirleten de kirlenen de kendi idi ve kimse bunu önce kendime niye yapıyorum diye sormadı çünkü yaptığını gördükçe düşünmeyi bıraktı. Kolayı seçti, görmedi kirliliğin sebebinin kendi olduğunu.. Miskini kendi yapardı insan, şimdi ise sanılarla nefes alıyor..

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.